X

Rihanna dhuron 5 milionë dollarë për të luftuar Koronavirusin


Rihanna ka dhuruar 5 milionë dollarë për të luftuar koronavirusin. Lajmin e ka dhënë fondacioni i drejtuar nga këngëtarja ‘Clara Lionel Fondation’, i cili ka njoftuar se shuma do të shkojë për marrjen e masave urgjente për të përballuar Covid-19 në Shtetet e Bashkuara dhe në vende të tjera të botës.

Sipas medieve ndërkombëtare, paratë do të shkojnë për mencat e ushqimit, testimin, trajnimin e punonjësve të kujdesit shëndetësor, parandalimin e viruseve dhe shpërndarjen e furnizimeve kritike të frymëmarrjes.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LIFESTYLE
Mesazhi zhveshur i Bebe Rexha-s për Koronavirusin (Foto)

Bebe Rexha po zbaton masat për tu izoluar në shtëpi me qëllim që të ndalet përhapja e koronavirusit Ajo i...

Close