X

24 marsi , dita që bashkon tre politikanët shqiptarë


Tre politikanë shqiptarë i bashkon një datë mjaft e veçantë, kjo e sotmja. Presidenti Ilir Meta, kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe ish-ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati kanë lindur në të njëjtën ditë, 24 mars, edhe pse në vite të ndryshme.

Konkretisht, Meta feston sot 51 vjetorin e lindjes së tij, Kurti mbush 45 vjeç e ndërsa Bushati, 43. Të tre këta politikanë, do të fikin në të njëjtën ditë qirinjtë e tortës së tyre, pavarësisht ndasive dhe bindjeve politike.

 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
“Epidemia e ’59-ës kapi mbi 400 vetë nga ne të burgosurit e Kënetës së Thumanës, por aty ishin vetëm pesë shtretër dhe …”/ Dëshmia e rrallë e ish-të dënuarit

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të kampit-burg të Thumanës (i njohur ndryshe si Reparti 309), ku vuanin dënimin me...

Close