X

Shkon në 21 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, ja shifra e frikshme e të infektuarve

Vijon të rritet frikshëm numri i viktimave dhe të infektuarve nga koronavirusi në Itali.
Raportohet se ka shkuar në 21 numri i të vdekurve nga ky virus vdekjeprurës, që shpërtheu në Kinë, në fund të muajit dhjetor, dhe tashmë ka prekur të gjitha kontinentet.

Ndërkohë, deri më tani regjistrohen plot 821 të infektuar me koronavirus në Itali. Virusi ka prekur kryesisht veriun e Italisë, ku në Milano janë vendosur në karantinë mbi 50 mijë persona.

Por, raste të të infektuarve janë shfaqur edhe në jug të vendit, si dhe në shumë vende të tjera të Ballkanit Perëndimor.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, FLASH, LAJME
“Do të bëj denoncim për të gjithë stafin” – babai i nxënëses së helmuar në Fier: S’po na tregojnë asgjë ç’ndodhi

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi nëpërmjet një video të publikuar në facebook ka denoncuar se në Fier po tentohet...

Close