X

LIVE Tirana-Partizani 5-1, vjen goli i pestë bardheblu

LIVE Tirana-Partizani 5-1
15′ (p), 19′ (p) Batha, 63′ (ag) Idrizaj, 82′ Muçi / 2′ Kordeiro

MINUTË PAS MINUTE

82’ GOOOL Tirana, shënon Muçi. Torasa fiton topin para zonës së Partiznait dhe gjuan në portë, Hoxha devijon dhe aty vjen me shpejtësi Muçi i cili dërgon sferën në rrjetë.

63’ GOOOL Tirana, shënon autogol Idrizaj. Tirana krijon një mundësi të mirë në krahun e djathtë me Ngo i cili nis topin drejt qendrës ku nuk është askush. Idrizaj duke u munduar të largojë topin në fundore e dërgon në rrjetën e portës së tij.

19’ GOOOL Tirana, shënon Batha.

18’ Penallti tjetër për Tiranën pas një ndërhyrje të Telushit ndaj Kale.

15’ GOOOL Tirana, shënon Batha.

13’ Penallti për Tiranën. Torasa rrezohet në zonë dhe Xhaja jep penallti mes protestave të të kuqve. Përfundon i ndëshkuar me të kuq edhe Bitri.

2′ GOOOL Partizani, shënon Kordeiro. Pas goditjes nga këndi, topi përfundon te Kordeiro i cili gjuan fluturimthi nga jashtë zonës me sferën që ndalet në rrjetë pas krahëve të Likës.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in FLASH
LIVE Tirana-Partizani 3-1, të kuqtë e pafat, Idrizaj shënon autogol të pabesueshëm

LIVE Tirana-Partizani 3-1 15′ (p), 19′ (p) Batha, 63′ (ag) Idrizaj / 2′ Kordeiro MINUTË PAS MINUTE 63’ GOOOL Tirana,...

Close