X

Berisha nxjerr SMS-në: Tre të dyshuar me koronavirus mbahen fshehur nga Kongresi i PS

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një SMS që i ka shkuar nga një prej “qytetarëve dixhitalë” që thotë se tashmë në vend janë ndaluar 3 të dyshuar të si të prekur me koronavirus,. Por mbahen fshehur për shkak të kongresit të PS-së.

“Përshëndetje doktor. Ju drejtohem per te denoncuar dështimin total te shtetit shqiptar ne masat ne lidhje me CoronaVirus.

Sot janë ndaluar ne Rinas 3 pasagjere nga Milano te dyshohet te infektuar te cilet jane derguar ne sanatrium dhe rrjedhoje eshte infektuar komplet kush ka qene ne avion me to, por asnjë tjeter nuk eshte marre per tu ekzaminuar vec tyre.

Si rrjedhoje rrezikohet nje perhapje e menjehershme ne Tirane nga pasagjeret e tjere. Thuhet se keta presin qe te mbarojne kongresin dhe te shpallin, por ky eshte nje krim i vertet. Anonim te lutem!” – thuhet në SMS-në që publikon Berisha.

Denoncon qendrimin kriminal te Edvin Çekapit dhe Ndrikull Hajnise ndaj futjes se Koronavirusit!Lexoni denoncimin e…

Publiée par Sali Berisha sur Vendredi 28 février 2020

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
La dasmën për të dashurin, por përdhunohet nga shokët e tij

Një vajzë 17-vjeçare nga Gjilani i Kosovës ishte larguar me të dashurin ditën kur do të martohej me një person...

Close