X

Koronavirusi frikëson klubin e njohur, gati të marrë vendim drastik për ndeshjen e Ligës së Kampioneve


Valencia rrezikon të penalizohet nga UEFA pasi drejtuesit e klubit spanjoll i kanë shprehur qeverisë europiane të futbollit se nuk janë në gjendje të pranojnë tifozë të Atalantës për ndeshjen e dytë të raundit të 1/16-ave të Ligës së Kampioneve në stadiumin “Mestaja”.

Pasi u futën në karantinë 4 tifozë të Valencias pas kthimit nga Italia javën e kaluar, klubi spanjoll po mendon të marrë masa drastike për të mos lejuar përhapjen e koronavirusit duke u ndaluar hyrjen në stadiumin “Mestaja” tifozëve të Atalantës.

UEFA ende nuk e ka dhënë qëndrimin e saj zyrtar, por ky qëndrim i klubit të njohur europian nuk është pritur mirë në ambjentet e UEFA-

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
VIDEO/ Përmbysja e shekullit ndodh në Brazil, nga 0-2 në 3-2 dhe të gjithë golat në… shtesë

Një përmbysje me të vërtetë e çmendur ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në raundin e dytë të Kupës së Brazilit,...

Close