X

Ogerta, lëri ekspertët të flasin


Nga Bardh Spahia/

Zonja Manastirliu, dukshëm hallin e ke veë tek kostot politike e jo njerëzore! Fakti që flet më shumë ti se ekspertët, është shumë domethënës!

Fakti që detyrohet drejtori i emigracionit të thotë se ka info se kanë nisur hetimet ndaj kujt përhap panik është akoma më elokuent, se ku e ke hallin ti dhe qeveria jote!

Leri ekspertët të flasin e të punojnë Ogerta! “Ky proces po udhëhiqet nga ne në proces politik”!!!! – është gjëja më pa vend, që mund të thoje në këtë situatë, kur në Itali u shënua viktima e katërt! Si e shpjegon që ke persona që hyjnë nga Italia e thonë me zë e figurë që nuk janë kontrolluar!!!!

Uroj vërtetë që të respektohen protokollet në këtë situatë, që një vend si Italia e testoi në kurriz se sa shpejt ndryshon! Jam krejt dakord me çfarë përsërit, se duhen dëgjuar ekspertët. Po ti vetë pse nuk i le të flasin Ogerta?

Nuk është garë kjo, se kush flet më shumë (e pa strukturë për më tepër)! Në një situatë të tillë, njerëzit i kanë sytë nga ekspertët e mjekët e jo personi politik!!!! Si nuk e kupton këtë?

Sigurohu që çdo qendër shëndetësore në vend të ketë mjetet e pajisjet e duhura, e sidomos personeli mjekësor uniformat e pajisjet e tjera të sigurisë!

Ashtu sië është gjithashtu detyra jote, që farmacitë, pavarësisht se janë private, duhet të orientohen për të patur furnizimin me maska e dezinfektantë! Janë bazike në këtë situatë!

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BLOG, LAJME
Dhunoi avokatin, del nga burgu Edmond Voga, ish-shoferi i prokurorit Ndoja

Gjykata e Apelit të Tiranës ka ndryshuar masën e sigurisë duke liruar nga qelia Edmond Vogën, i cili u kap...

Close