X

Kryemadhi me banorë të Tiranës: Njerëzit e thjeshtë janë burimi i forcës dhe misioni i punës tonë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi është takuar me banorë të Tiranës duke dëgjuar shqetësimet e tyre. Në një postim në rrjetet sociale, Kryemadhi informon për këtë takim dhe thotë se njerëzit e thjeshtë janë burimi i forcës dhe misioni i punës sonë.

“Papunësia, çmimet e larta, taksat e rritura të bashkive apo ato mbi pronën po dëmtojnë familjen shqiptare. Ashtu si sot me këta banorë të Tiranës, të cilët ndër të tjera vuanin mungesën e çerdheve dhe kopshteve në zonën e tyre, apo shtrenjtimin e faturës së ujit dhe të transportit publik, ne jemi pranë tyre, shtëpi më shtëpi e në çdo zemër.

Njerëzit e thjeshtë janë burimi i forcës dhe misioni i punës tonë, që do vijojmë pa reshtur deri në krijimin e mundësive më të mëdha për rininë, për biznesin, për punëtorin de familjarin e thjeshtë, që zgjidhja të mos jetë më mes emigrimit dhe nënshtrimit por ta kthejmë Shqipërinë në shtëpinë e gjithë shqiptarëve”, shkruan Kryemadhi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Meta sulmon ish-ambasadorët e SHBA dhe BE: U puthën në buzë dhe pastaj…

Presidenti Ilir Meta sulmoi mjaft ashpër ish-ambasadorët e SHBA dhe BE-së që kanë qenë në Shqipëri kur u miratuan ndryshimet...

Close