X

Rumania vendos: Karantinë 14 ditë për të gjithë ata që kthehen nga Italia

Karantinë e detyrueshme 14-ditore, edhe nëse për momentin nuk jeni i sëmurë ose asimptomatikë, për ata që kthehen nga zonat e prekura në rajonet Lombardi dhe Veneto ose për ata që kanë kaluar nëpër ato komuna.

Kjo është ajo që ka vendosur Ministria Rumune e Shëndetësisë. Rumania vendosi karantinën për shkak të fluksit të madh të njerëzve midis dy vendeve. Përmes një postimi në Facebook, ministria tha se “të gjitha rastet e dyshuara do të raportohen menjëherë në departamentet e shëndetit publik”.

Reprezentanții Comitetului intersectorial pentru prevenirea și limitarea îmbolnăvirilor cu noul Coronavirus (COVID-19),…

Publiée par Ministerul Sănătăţii – România sur Dimanche 23 février 2020

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Fotolajm/ Koronavirusi, mbyllet Duomo në Milano

Ndër masat për të kontrolluar përhapjen e koronavirusit nga autoritetet italiane është edhe mbyllja e Duomo në Milano. Ky është...

Close