X

EMRAT/ Fituan miliona nga bastet, Gjykata jep masën e sigurisë për shtatë nga 115 të arrestuarit

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë për disa nga të arrestuarit e aksionit “Lojërat e fatit”. Trupi Gjykues ka vendosur për shtatë nga të arrestuarit masën e sigurisë “arrest me burg”.

Arrest me burg:

Redinel Hamolli,

Erjon Kreka,

Iglu Spaholli,

Klajdi Kuqo,

Elvis Brahimi,

Taulant Reçi,

Melazim Hyka

OPERACIONI

Si reazultat i operacionit u arrestuan 115 persona, ndërsa 24 persona janë të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë dhe 2 janë shpallur në kërkim

Janë sekuestruar 172 milion lekë të vjetra kompjutera të lojërave të fatit, dhjetëra aparatë celular e aksesorë të tjerë që shërbenin për organizimin dhe implementimin e këtij aktiviteti kriminal.

Operacioni u ndërmor në 8 qarqe të vendit, Tiranë, Durrës, Elbasan, Fier, Berat, Korçë, Lezhë e Shkodër.

Në Tiranë dhe në qarqe u ushtruan 486 kontrolle në lokale dhe ambiente që dyshohej se zhvillohej kjo veprimtari kriminale.

Në Tiranë janë arrestuar 84 administratorë dhe menaxherë të lokaleve ku organizonin lojërat e fatit dhe kishin vënë në dispozicion të ambienteve për zhvillimin e këtij aktiviteti të paligjshëm.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Trump: Ambasadori Grenell do të vazhdojë angazhimin në bisedimet Kosovë-Serbi

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump konfirmoi këtë të dielë nga Shtëpia e Bardhë, pasi u pyet nga Zëri i Amerikës...

Close