X

Berisha: Pas Italisë, koronavirusi mund të ketë ardhur edhe në Shqipëri

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas lajmit se kosonavirusi deri më tani ka shënuar dy viktima në Itali.

Berisha në postimin e tij në Facebook nge alarmin se në Shqipëri ka hyrë koronavirusi dhe se sipas tij do të përhapet shpejt, për punë orësh.

Ish kryeministri shkruan se ka shumë mundësi që koronavirusi të ketë mbërritur në Shqipëri dhe të jetë duke u përhapur pa asnjë pengesë.

Postimi i Plotë:

Koronavirusi anteportam?

Apo ka hyre ne Shqiperi?

Miq, Italia, vendi fqinj me te cilin Shqiperia ka shkembimet me intensive njerezore etj, eshte ne emergjence nga Koronavirusi.

Ne Shqiperi ka shume mundesi qe Koronavirusi te kete ardhur dhe te jete duke u perhapur pa asnje pengese.

Perndryshe ai tani ndodhet anteportam dhe pashmangshem ceshtje ditesh apo dhe oresh do te vije ne Shqiperi.

Duke ju bere thirrje banoreve te ruajne gjakftohtesine dhe rikujtuar se paniku eshte aleat i virusit, denoj me ashpersine me te madhe qendrimin kriminal te Edvin Mashtrimit ndaj ketij problemi vertet madhor.

Perveç mashtrimeve te shpeshta dhe kriminale qe zedheneses se tij, ndrikull Hajnise ne Shqiperi nuk eshte marre asnje mase reale efektive per parandalinim dhe perballjen me kete epidemi brutale me vdekshmeri te larte. Nuk jane bere dhe nuk behen kontrollet ne aeroporte per persona qe vijne nga zonat e infektuara, nuk ekziston qendra e karantines dhe trajtimit te personave te dyshimit apo me shenja te qarta te smundjes, mungojne maskat antivirale, respiratoret ne sasine e duhur.

Te gjithe kete situate katastrofale Edivin Hajduti dhe ndrikull Hajnia jane perpjekur ta mbulojne me mashtrime te perditshme per qendren sekrete te Kararantines per te cilen i ka lakmuar edhe Korea Veriut.

Duke denuar me ashpersine me te madhe qendrimin e papergjegjshem dhe kriminal te Edvin Hajdutit dhe Ndrikull Hajnise, ju bej thirrje qytetareve te ruajne gjakftohtesine.

Ketu me poshte keni dy shkrime per gjendjen alarmante te krijuar ne Itali nga perhapja e Koronavirusit!

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
FOTO/ Haxhi Memolla pësoi infarkt në stadium, momentet e fundit të jetës

Përmes fotove tregohet momenti kur kryebashkiaku i Rrogozhinës Haxhi Memolla, i cili ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur ka...

Close