X

Zbulohet kamioni me 150 kg heroinë, vinte nga Irani

Autoritetet turke të sigurisë kanë sekuestruar 149 kilogramë heroinë në provincën lindore të Agrit në Turqi.

Sipas deklaratës nga zyra e guvernatorit lokal, thuhet se forcat e xhandarmërisë zbuluan drogën në një kamion të ardhur nga Irani.

Pas zbulimit të drogës, drejtuesi i kamionit, i cili është me origjinë iraniane, u mbajt në arrest.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Putin dhe Erdogan diskutojnë për situatën në Siri

Kremlini njoftoi të premten se presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan, kanë rënë dakord...

Close