X

Djali i Xhorxh Soros, Alex Soros, takohet me kryeministrin Albin Kurti

Aleksandër Soros, djali i kreut të Fondacionit Shoqëria e Hapur, George Soros, gjatë konfrencës në Mynih nuk ka lënë pa anashkaluar një takim me kryeministrin e ri të Kosovës Albin Kurti.

Takimin e ka zbuluar vetë Aleks Soros, nëpërmjet një postimi në Twitter, i cili e ka quajtur një takim të shkëlqyer.

“Takim i shkëlqyer me kryeministrin e ri të Kosovës, Albin Kurtin”- shkruan në Alex Soros.

Soros dhe fondacioni që drejton njihet si një nga shoqatat e huaja më me ndikim në Ballkanin Perëndimor për lidhjet e tij me politikanë të ndryshëm si edhe për financimin e projekteve të politikave të tyre apo edhe shoqërisë civile.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, BALLKAN, LAJME
Dëshmia tronditëse: Agron Bego dhe kolegu i tij bënin seks me të njëjtën vajzë njëri pas tjetrit

Të tjera dëshmi tronditëse kanë dalë në dritë për abuzimet e mësuesit “zhigolo” të shkollës së mesme artistike “Jakov Xoxa”...

Close