X

Tërmeti shkatërrimtar, Suedia dhuron 5.6 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Vijojnë të mblidhen të ardhura për procesin e rindërtimit në Shqipëri. Ambasada e Suedisë në Tiranë njofton se Suedia ka vendosur të dhurojë 5.6 milionë euro për Shqipërinë.

Gjithashtu, ambasada njofton se ministri i Suedisë për Bashkëpunim Ndërkombëtar dhe Zhvillim Peter Eriksson është në Bruksel, pjesëmarrës në Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë.

“Suedia po e mbështet Shqipërinë me 5.6 milion euro pas tërmetit❗️ Sot Ministri ynë për Bashkëpunim Ndërkombëtar dhe Zhvillim, Peter Eriksson është në Bruksel, pjesëmarrës në Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë. Shikoni videon e shkurtër për të mësuar më shumë rreth mbështetjes Suedeze”, thuhet në njoftimin e ambasadës suedeze në rrjetet sociale.

Suedia po e mbështet Shqipërinë me 5.6 milion euro pas tërmetit

❗️Suedia po e mbështet Shqipërinë me 5.6 milion euro pas tërmetit❗️ Sot Ministri ynë për Bashkëpunim Ndërkombëtar dhe Zhvillim @petererikssonmp është në Bruksel, pjesëmarrës në Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë. Shikoni videon e shkurtër për të mësuar më shumë rreth mbështetjes Suedeze.❗️Sweden is supporting Albania with 5.6 million euros after the earthquake❗️Today our Minister for International Development Cooperation @petererikssonmp is in Brussels to attend the Donor Conference for Albania. Watch the short video to learn more about the Swedish support. 🇦🇱🇸🇪 #Together4Albania #SwedeninAlbania @ambassadorelsaalbania

Publiée par Embassy of Sweden in Tirana sur Lundi 17 février 2020

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Do të transferonte me çantë mbi 12 mijë euro të padeklaruara jashtë shtetit, procedohet penalisht 20-vjeçarja në Rinas

Një 20-vjeçare është proceduar penalisht në Rinas pasi tentoi të transferojë ilegalisht jashtë shtetit 12 mijë e 450 euro. Ajo...

Close