X

Tërmeti, Greqia jep 2.5 milionë euro dhe do të ndërtojë 200 shtëpi në Shqipëri

Greqia do të japë si donacion 2.5 milionë euro dhe zotohet të ndërtojë 200 shtëpi në Shqipëri. Ishte ministri grek i cili bëri të ditur shifrën gjatë Konferencës së Donatorëve.

Greqia ishte një ndër të parat vende e cila ndihmoi Shqipërinë gjatë tërmetit të 26 nëntorit me emergjenca civile dhe trupa kërkim- shpëtimi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Rindërtimi/ Konferenca e Donatorëve mbledh 1.15 miliardë euro grante dhe kredi për Shqipërinë

Shqipëria ka arritur të mbledhë plotë 1.15 miliardë euro në konferencën e donatorëve, duke tejkaluar të gjitha pritshmëritë. Kjo shifër...

Close