X

Kryetari i degës së PD Fier takon grevistët e urisë në stacionin e Poçemit: Shteti të ndërhyjë menjëherë!

Kryetari i degës së PD, në Fier, Luan Baçi, ka takuar sot grevistët e urisë në stacionin e Poçemit.

Baçi publikon video nga greva në rrjetet, ndërsa thekson se grevistët janë braktisur nga shtetit, harruar e nëpërkëmbur.

“Sot ,ne Poçem, me punonjesit e nen/stacionit elektrik dhe te pompimit te ujit. Ne diten e 5 te grves se tyre te urise. Jane braktisur nga shteti, te harruar te neperkembur, te vjedhur. Ne jemi ne mbeshtetje te tyre”, shkruan Baçi.

Sot ,ne Poçem, me punonjesit e nen/stacionit elektrik dhe te pompimit te ujit.Ne diten e 5 te grves se tyre te…

Publiée par Luan Baci sur Lundi 17 février 2020

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Përleshje me thika në Shkodër, një i plagosur rëndë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Shkodër. Sherri i nisur me grushte, ka përfunduar duke u perdorur thika...

Close