X

Turqia goditet nga një tjetër tërmet i fortë

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë i shkallës rihter ka goditur disa minuta më parë Turqinë dhe Iranin.

Lëkundjet e tokës, me epiqendër shumë pranë kufirit shtetëror mes dy vendeve, është ndjerë në disa qytete duke shkaktuar panik te banorët.

Deri tani nuk raportohet për dëme në njerëz dhe materiale, ndërsa kujtojmë se më pak se një muaj më parë Turqia u godit nga një tërmet i fortë me magnitudë 6,8 ballë që la pas dhjetëra të vdekur e qindra të lënduar.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Vlorë/ E zë poshtë zetori, plagoset rëndë 44-vjeçari

Një 44-vjeçar me inicialet N.M. ka marrë dëmtime të renda në trup pasi e ka zënë zetori. Ai ka qenë...

Close