X

Kurti: Turqia është një investitor i madh në Kosovë dhe një partner rajonal i rëndësishëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar edhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu, në Konferencën e Sigurisë në Munih.

Ai me anë të një postimi në rrjetin social Facebook deklaroi se Turqia është një investitor i madh në Kosovë dhe një partner rajonal i rëndësishëm.

“Jam i kënaqur që u takova me Ministrin e Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu gjatë ditës time të fundit në Konferencën në Siguri në Munih”, deklaroi Kurti.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Takimi i informal në Bruksel, Thaçi: Do të kërkoj liberalizimin e vizave

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të marrë pjesë në takimin informal të liderëve të BE dhe Ballkanit Perëndimor në...

Close