X

Macron premton t’i hapë negociatat për Shqipërinë, por me një kusht


“Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha të shtunën se nëse rezultatet e raportit të Komisionit Europian për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë do të dalin pozitive, ai do të mbështesë hapjen e negociatave që këto dy vende t’i bashkohen bllokut.” Kështu njofton sot Reuters.

Por duket se Macron nuk ka hequr dorë nga kushtet: “Po e presim raportin në mars…, – ka nënvizuar ai, – në varësi të faktit, se nëse rezultatet janë pozitive dhe krijohet besim, atëherë do të jemi në pozita që të hapim negociatat.”

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Të mashtruarit nga shteti, kthehen sërish në pallatet e shkatërruar nga tërmeti

Nikoll Kola nuk ka dalë asnjë ditë prej apartamentit në ish-konviktin tre katësh në Laç, të cilin e bleu me...

Close