X

Përjashtimi i Mançester Sitit, ja skuadrat që përfitojnë në Premier Ligën angleze


Mançester Siti është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për dy sezonet e ardhshme dhe është gjobitur me 30 milionë euro pasi u zbulua se kishte thyer rregullat e Fair Play-t Financiar.

Ky vendim pritet të ndikojë në Premier Ligën angleze, teksa gara për një vend në Ligën e Kampionëve do të jetë më interesante. Me përjashtimin e Sitit, skuadra që përfiton momentalisht është Shefild Junajtid, që ka rezultuar një surprizë këtë sezon.

Shefildi renditet në vendin e 5-të me 39 pikë në 25 ndeshje, ndërkohë që aty pranë qëndrojnë edhe skuadrat e tjera si Totenhem, Everton, Mançester Junajtid.

Në rast se vendimi nuk kthehet nga KAS, atëherë do të kemi një luftë të vërtetë sportive për të përfituar nga vendi që do të lirohet nga Siti.

RENDITJA AKTUALE: 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
UEFA ndryshon planet e Guardiolës, Juventusit dhe gjigantit europian u vjen në dorë mundësia e artë

Pas publikimit të vendimit të ashpër të UEFA-s, i cili përjashtoi Mançester Sitin për 2 vite nga aktivitetet europiane të...

Close