X

Trafikim droge dhe armësh, shkatërrohet banda shqiptaro–italiane

Një operacion antidroge ka vënë në pranga gjashtë persona në Velletri të Italisë. Gjashtë të dyshuarit, shqiptarë dhe italianë, që vepronin kryesisht në Velletri, Genzano, Lariano, besohet se janë përgjegjës për mbajtjen e drogës me qëllim të trajtimit të drogës, grabitje të rënduar, si dhe posedim i armëve të zjarrit.

Ky operacioni u ndërmor, pasi në këtë vend vdiq një 35-vjeçar, që dyshohet se është ekzekutuar për larje pazaresh.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Kitaristi shqiptar rrezikon dhjetë vite burg dhe një gjobë mbi një milion euro, akuzat që rëndojnë mbi të

Në Gjykatën e Apelit në Ghent të Belgjikës, tre shoferë taksie dolën para gjyqit për kontrabandë njerëzore të mërkurën në...

Close