X

Reportazhi i RAI-t për kanabisin ‘turp gazetaresk’ për Ramën / Spaho: Turp të kesh ti, e ke kthyer vendin në kazan droge

“Turp të kesh ti që e ke kthyer vendin tënd në kazan droge që na tregojnë të gjithë me gisht”.

Me këto fjalë i drejtohet nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho, kryeministrit Edi Rama, teksa ky i fundit e quajti një turp gazetaresk reportazhin e televizionit publik Italian RAI 3 mbi 12-fishimin e sasisë së kanabisit në vendin tonë.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Spaho, ndër të tjera, shprehet:

“E “pastroi” Shqipërinë nga droga por RAI3 thotë që e ka 12 fishuar sipërfaqen e mbjellë. Zhvillon zgjedhje “shembullore” por Bild i thotë je hajdut zgjedhjesh. E shpenzon buxhetin në koncensione për “të mirën” e vendit por FMN i thotë po rrënon ekonominë”.

Reagimi i plotë i Edmond Spahos:

Po qe per Guardia di Finanza i pame edhe ne vitin 2016 kur deklaronin qe 99.95% e droges se mbjelle u asgjesua. Ne te vertete droga u mboll, u rrit, u korr, u vol, u paketua dhe nepermjet ujit, ajrit, tokes udhetoi dhe u shit ne Europe.

Turp te kesh ti qe e ke kthyer vendin tend ne kazan droge qe na tregojne te gjithe me gisht.

Vetem Rames i ndodh qe i ben “te mira” Shqiperise dhe prape e kritikojne.

E “pastroi” Shqiperine nga droga por RAI3 thote qe e ka 12 fishuar siperfaqen e mbjelle.

Zhvillon zgjedhje “shembullore” por Bild i thote je hajdut zgjedhjesh.

E shpenzon buxhetin ne koncensione per “te miren” e vendit por FMN i thote po rrenon ekonomine.

Inicion minishengenin qe shqiptaret te levizin “te lire” neper Jugosllavi por ata ne kembim i thone tradhetar.

Ai i ka “hapur” negociatat me BE nja tre kater here kurse Bundestagu kerkon qiqra ne hell dhe vendos 9 kushte.

Ai vendos deputete dhe kryebashkiake deli burra, opozita i thote i ke kriminele dhe zuzare.

Ai ben ligje per “lirine” e fjales por 12 organizata nderkombetare te medias i thone diktator dhe vrases i fjales se lire.

Cudi, askush nuk e kupton kete fare burri dhe te gjithe duan qe te ike nje ore e me pare!!!

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot Greqinë. Siç raporton EMSC, tërmeti ishte me magnitudën 6.2 të shkallës rihter, ndërsa...

Close