X

Rrëfehet autori i krimit në Astir: Dy vite më parë jam marrë peng, çfarë më tha Visloni para se ta vrisja


Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me Noel Dishin, vrasësin e Vilson Tafçiut. Ky i fundit u vra në Astir më 20 janar.

Teksa sot Dishi ka dalë para gjykatës, gazetarja e ‘News24’ dhe ‘BalkanWeb’ Klodiana Lala mëson se ai u mor peng dy vite e gjysmë më parë në Durrës.

Lala raporton se ai i mbajt në një bagazh makine nga tre persona dhe pas disa orësh u la i lirë në Vorë. Rrëmbimi u hetua nga Krimet e Rënda por me shkrirjen e tyre dosja i kalua në prokurorinë e Durrësit.

Ditën e ngjarjes Dishi ishte në prokurorinë e Durrësit ku dha deklarime për rrëmbimin. Nga salla e gjyqit ai dha detaje nga momentet pak para krimit, ndërsa deklaroi se mbrëmjen kur ndodhi ngjarja u telefonua nga Vilson Noka Tafçiu dhe e lanë të takoheshin tek një lokal në zonën e Astirit. (Lokali ku ndodhi ngjarja).

“Debatuam dhe Vilsoni më tha se ‘do ta bëj me keq se sa ta kanë bërë. Do të mbaj në bagazh të makinës dhe do ta thyej kokën’.

pas edhe me shau. Tentova të largohesha, por ai vijonte me  njëjtën mënyrë. Atëherë e kam qëlluar. U trondita kur kuptova se çfarë bëra,” tha Dishi.

Ndërkohë, arma e krimit dhe celulari i Dishit nuk janë gjetur nga policia.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Banorët e Xhafzotaj në protestë/ Bllokojnë aksin Durrës-Shijak: Të rregullohet rruga!

Ditën e sotme, banorët e Xhafzotaj në Shijak janë ngritur në protestë për shkak të mungesës së infrastrukturës. Ata kanë...

Close