X

Njëri te Palermo e tjetri te Sampdoria, vëllezërit Doda “pushtojnë” futbollin italian


Futbolli italian ka në përbërje futbollistë të shumtë shqiptarë dhe njëri prej tyre është edhe Masimiliano Doda i cili aktualisht po vuan një dëmtim në ligament. Ndërkohë, aktualisht po e zëvendëson dikush tjetër dhe është pikërisht vëllai i tij, por ky i fundit aktivizohet me skuadrën e të rinjve të Sampdorias.

Ditën e djeshme, 17-vjeçari Armelo Doda ka debutuar me ekipin e Sampdorias U19 në një ndeshje të fituar kundër Interit me rezultatin 2-1. Për Dodën ka pasur pak minuta në fundin e takimit, duke qenë njëkohësisht pasues i vëllait të tij.

Masimiliano Doda luante me të rinjtë e Sampdorias për disa kohë, por rinisja e kampionatit nga zero që bëri Palermo pas falimentimit, e detyroi klubin ta rikthente dhe tashmë i duhet të ringjitet sa më lart. Mesa duket, vëllezërit Doda do të provojnë të përsërisin historitë e shumë vëllezërve futbollistë që kanë pasur suksese të shumta.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Makina e re 265 mijë paund, rojet nuk e njohin futbollistin e Sitit. Nervozohen shokët e skuadrës

Xhon Stons i ka blerë vetes një makinë “Rolls Royce” me vlerë 265 mijë paund. Por dhurata e fundit i...

Close