X

Liverpool nuk ndalet nga askush, Firmino mposht Wolves-in


Liverpool nuk di të ndalet, as Wolverhampton nuk ia ka dalë ta mposhtë skuadrën e drejtuar nga Jurgen Klopp. Firmino ishte heroi i The Reds, duke shënuar në minutën e 84-t. Braziliani me një goditje brenda zonës mposhti portieri kundërshtar dhe aty nisi festa 1 me 2 për ekipin e Jurgen Klop.

Pak minuta më parë Liverpool kishte shpëtuar nga goli, pasi një goditje në portë u ndal në shtyllë. Kryesuesit e Premier League e nisën mirë ndeshjen, duke gjetur rrugën e rrjetës që në minutën e tetë.

Fraksioni i parë i lojës u mbyll në epërsi të Liverpool, kurse e dyta nisi me gol të Jimenez. Ndeshja ishte mjaft e fortë dhe ky test për The Reds ishte shumë i rëndësishëm të kalohej me sukses.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
E bujshme nga Italia, Totenhem ka pranuar ofertën e Interit. Ja prapaskenat

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane minutat e fundit. Bëhet fjalë për mesfushorin danez Eriksen. Sipas...

Close