X

Bayern e konsideron dështak, Coutinho i surprizon të gjithë me destinacionin e ri


Tottenham, Manchester United, Arsenal dhe Chelsea janë klubet e interesuara për mesfushorin ofensiv të Bayernit, Coutinho. Braziliani nuk ka bindur në Mynih dhe klubi bavarez nuk ka ndërmend ta blejë përfundimisht nga Barcelona.

Nuk ka ende sinjale zyrtare për ekipin e tij të ardhshëm, por më pranë brazilianit duket Arsenalit. Menaxheri i ish-yllit të Barcelonës është një biznesmen i njohur iranian, i quajtur Kia Joorabchian.

Ai është i famshëm për transferimin e Carlos Tevez dhe Javier Mascherano tek West Ham, kështu që po flasim për një njeri me potencial. Nëse shkon tek Arsenali, Coutinho do të largonte përfundimisht gjermanin Mesut Ozil.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Njëri te Palermo e tjetri te Sampdoria, vëllezërit Doda “pushtojnë” futbollin italian

Futbolli italian ka në përbërje futbollistë të shumtë shqiptarë dhe njëri prej tyre është edhe Masimiliano Doda i cili aktualisht...

Close