X

Arsenali ka një thesar! Londinezët tremben nga Perez dhe i trefishojnë rrogën talentit


Gabriel Martinelli ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve këtë sezon. Sulmuesi i Arsenalit ka rezultuar një gjetje fantastike në Premier League. Ai është vetëm 18 vjeç, por ka shënuar 10 gola me fanellën e londinezëve.

Klubi që po tremb drejtuesit e Arsenalit është Real Madridi. Jurgen Klopp ka folur me fjalë të mëdha për sulmuesin italo-brazilian dhe ndoshta kjo e ka nxitur presidentin Florentino Perez edhe më shumë për adoleshentin.

“Daily Mail” shkruan se Arsenali po përgatit t’ia rinovojë kontratën sulmuesit. Martinelli aktualisht paguhet 1,2 mln euro në vit dhe me kontratën e re paga e tij vjetore do të trefishohet.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Bayern e konsideron dështak, Coutinho i surprizon të gjithë me destinacionin e ri

Tottenham, Manchester United, Arsenal dhe Chelsea janë klubet e interesuara për mesfushorin ofensiv të Bayernit, Coutinho. Braziliani nuk ka bindur...

Close