X

Tërmeti i fuqishëm “shkund” Turqinë, panik i madh te qytetarët, ja sa ishte magnituda

Një tërmet i fortë ka goditur këtë mbrëmje Turqinë.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 5.4 të shkallës Rihter, me epiqendër 94 kilometra në verilindje të Izmirit dhe 16 kilometra nga Kirkangac.

Paraprakisht nuk ka të dhëna për njerëz të lënduar apo dëme materiale, por lëkundja ka qenë e fortë dhe ka shkaktuar panik të madh te qytetarët.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Skandal në dogana, në krye të hetimit doganor i akuzuari për grup të strukturuar kriminal në Greqi

Artur Sejati shkarkuar nga detyra e drejtorit të hetimit në dogana në vitin 2015 rezulton të jetë nën hetim nga...

Close