X

PD publikon videon: Rama i Bulqizës duhet të ndiqet penalisht

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi thotë se SPAK duhet të hetojë dhe të zbulojë grupin kriminal që merret me shpërndarjen e kokainës në Bulqizë.

Pas publikimit të videos së kryebashkiakut, Lefter Alla duke konsumuar lëndë narkotike, Bardhi thotë se ai duhet të ndiqet penalisht për mos kallëzim krimi ndaj atyre që i sigurojnë kokainë.

Reagimi i Bardhit:

SPAK ka një mundësi reale të zbulojë dhe vendosë përpara përgjegjësisë një grup të strukturuar kriminal që merret me shpërndarjen dhe trafikimin e kokainës në zonën e Bulqizës. Edi Rama i Bulqizës duhet të ndiqet penalisht për moskallëzim krimi ndaj atyre që i kanë siguruar kokainën. SPAK duhet të veprojë pa asnjë vonesë!

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Tallja me hetimet për “Unazën”, reagon Protoduari nga arresti shtëpiak: Vetëm unë përfundova në burg që protestova!

Pas lajmit të publikuar nga BIRN, se prokuroria e Tiranës ka "groposur" hetimet për Skandalin DH Albania, duke e përcjellë...

Close