X

Juventusi nuk e diskuton Romën, i mjafton një pjesë për të kaluar në Kupë

Juventusi ka mundur Romën 3-1 në çerekfinalet e Kupës së Italisë dhe ka kaluar në turin tjetër ku pret me qetësi fituesin e përballjes Milan-Torino.

Juventusi kaloi në avantazh në këtë duel që në minutën e 26-të më anë të Kristiano Ronaldos, i cili pas një sprinti në krahun e majtë, lëshoi një gjuajtje të pakapshme për Lopez. Në minutën e 38-të shifrat u dyfishuan nga Bentakur i cili pas një sllallomi në zonë kaloi mes mbrojtësve verdhëkuq dhe mposhti Lopez me goditjen që preku shtyllën para se të topi të ndalej në rrjetë. Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll 3-0, pasi Bonuçi me kokë shënoi përsëri në portën mike duke bërë të qartë se kalimi i turit ishte një formalitet në vijim.

Under në fillimin e pjesës së dytë arriti të shkurtonte diferencën me një gol shumë të bukur nga jashtë zonës. Por Roma më pas nuk arriti të mposhte më Bufon, i vëmendshëm ndaj gjuajtjeve të verdhekuqve duke i dhënë mundësinë bardhezinjve të menaxhonin deri në vërshëllimën përfundimtare këtë rezultat që i çon në gjysmëfinalen e turneut.

Juventus-Roma 3-1
26’ Ronaldo, 38′ Bentakur, 45’+2′ Bonuçi / 50′ Under

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, SPORT
Vuante dënimin për vjedhje dhe dhunë, arratiset nga burgu i Kretës shqiptari, Policia në aksion për ta kapur

Një shqiptar është arratisur mesditën e sotme nga burgu Agias i Kretës gjatë kohës së punës. Policia ka filluar një...

Close