X

Dy shqiptarët dhe rumunia tentojnë të vjedhin shtëpitë në Milano, arrestohen

Dy shqiptarë nga 25 vjeç dhe një grua rumune 26-vjeçare u arrestuan mbrëmë nga karabinierët, pasi dyshohet se janë përfshirë në vjedhje e grabitje në komunat Magenta, Corbetta dhe Robecco.

Sipas raportimeve, të tre kishin provuar të hynin në shtëpinë e një gruaje të moshuar në Magenta, por janë pikasur nga policia. Pas ndjekjes, të tre janë arrestuar nga forcat karabinierë.

Një kontroll i mëvonshëm i automjetit dhe shtëpisë së tyre bëri të mundur sekuestrimin e mjeteve të shumta të vjedhjeve, një armë lodër pa kapak të kuq, së bashku me tetë orë, disa bizhuteri ari dhe 350 euro para të vjedhura.

Të tre do të gjykohen..

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Prokuroria “gropos” hetimet për skandalin DH Albania dhe ia përcjell gjykatës si falsifikim

Nga Edmond Hoxhaj Në prag të festave të fundvitit, Prokuroria e Tiranës mbylli pa zhurmë hetimin për skandalin e falsifikimit...

Close