X

Trafikonte drogë me vlerë 174 milionë dollarë, arrestohet ish-boksieri shqiptar

Boksieri me origjinë shiptare, David Cufaj, është arrestuar në Peru, për trafik droge.

27-vjeçari është arrestuar në Peru në 17 janar, teksa iu sekuestrua një ssai droge e cila kapte vlerën e 174 milionë dollarëve. Droga ishte e paketuar mirë dhe si destinacion kishte Belgjikën, por që nuk mbërriti kurrë. Pasi u arrestua nga policia, Cufaj është dënuar me 17 vitë burg.

David Cufaj është me origjinë nga Kosova, dhe I rritur në Sarajevë. 27-vjeçari shpesh praktikonte boksin, të cilit i dha fund para pak vitesh, për të kaluar në Holandë, dhe më pas në Peru ku u arrestua tashmë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“Na i harxhove të gjitha paratë”, 33-vjeçari shqiptar godet me thikë vëllain në Itali

Një sherr mes dy vëllezërve shqiptarë në Itali ka përfunduar me plagosjen e vëllait të vogël dhe arrestimin e tjetrit....

Close