X

Gjykata rrëzon kërkesën e grupit “Shullazi”, mbeten në burg


Gjykata e Posaçme e Apelit rrëzon kërkesën e grupit ‘Shullazi’ për të ndryshuar masën e sigurisë.

Në kushtet kur gjykata e Krimeve të Renda, e cila solli ngritjen e Gjykatës Kundër Krimit dhe Korrupsonit të Organizuar, Emiljano Shullazi e grupi i tij kërkuan një ditë më parë rivlerësimin e masës së sigurisë.

Në seancën e sotme gjyqësore, Këshilli i Lartë Gjyqësor, depozitoi një shkresë ku legjitimon gjyqtarët Artur Kalaja, Etleva Temo dhe Albana Boksi për të gjykuar procesin ndaj Emiljano Shullazit dhe 4 të pandehurve të tjerë.

Një ditë më parë, përmes avokatëve mbrojtës Emiljano Shullazi paraqiti kërkesën për rivlerësim të masës së sigurisë, me argumentin se Gjykata e Posaçme duhet t’i konfirmonte masat në momentin që ndryshoi statusin brenda një afati 10 ditor.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Dy ton kokainë drejt Belgjikës, arrestohet në Peru boksieri kosovar

Boksieri kosovar, David Cufaj është arrestuar në qytetin peruan të Qaloyo me katër të dyshuar të tjerë. Ai u dënua...

Close