X

Shpërthen bombola e gazit, dy të plagosur në Lushnje


Shpërthen bombola e gazit plagosen bashkëshortët.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Dushk të Lushnjës. Zjarrfikësja dhe policia kanë shkuar në vendngjarje.

Të plagosurit u dërguan me ambulance në spitalin e Lushnjës dhe sipas mjekëve, gjendja e tyre është jashtë rrezikut për jetën.

Gruaja ka djegie në duar, ndërsa bashkëshorti me djegie më të rënda.

Shkak rrjedhja e gazit nga bombola dhe një shkëndijë nga punishtja e Iliaz Kojkut, 70 vjeç, punishte e shërbimeve funerale.

(Foto ilustruese)

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Nga dënimi i krimit elektoral tek zgjedhjet e parakohshme, Paloka: Hapi i parë pas reformës, çfarë do të ndodhë pas 15 marsit

Edi Paloka, nënkryetar i PD-së dhe ish-kryetar i Kuvendit shpreh shqetësimin se vendi tashmë është në një krizë totale; politike,...

Close