X

Serbia humb çdo ditë mbi një milion euro për shkak të taksës së Prishtinës Tani

Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiq ka deklaruar se Serbia humb çdo ditë 1 milion e 39 mijë euro për shkak të taksës së vendosur nga Kosova.

Deklarata e ministrit është bërë në një intervistë për “Novosti”

“Gjatë gati 14 muajve që është vendosur taksa, në territorin e Kosovës janë dërguar më pak mallra nga Serbia që kapin vlerën e 435 milionë eurove, krahasuar me periudhën e njëjtë para vendosjes së taksës”, i ka thënë Lajiqi gazetës, transmeton Ora News.

Gjithashtu ka shtuar se pozicionin e kompanive serbe e kanë marrë kompanitë nga: Greqia, Bullgaria, Hungaria, Kroacia, Sllovenia, Turqia dhe Maqedonia e Veriut.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Zyrtare/ Napoli dhe Verona konfirmojnë transferimin e Rrahmanit

Amir Rrahmani është zyrtarisht lojtar i Napolit. Pas konfirmimit nga pala e lojtarit dhe lajmeve të shumta në media ka...

Close