X

Ilir Demalia: Rama në Ukrainë, si lider global


Nga Ilir Demalia

Rama në Ukraine si lider global

Rama pasi zgjidhi të gjitha problemet e Shqipërisë, tani do të zgjidhi konfliktin Ukrainë -Rusi, me pas konfliktin Iran-USA, konfliktet tregtare USA-Kinë, konfliktin Tarifave Europë-USA, dhe në fund do të zgjidhe konfliktin me Presidentin Meta pas shkarkimt të tij, duke ja dhënë pozicionin e Presidentit opozitës parlamentare Partise Konservatore Albania, e kjo do të thotë, kryetarit të saj Kujtim Gjuzi.

Me këtë lëvizje, Presidenti i ri shkëlqesia e tij Kujtim Gjuzi merr me vete në Presidencë rraqet e opozitës parlamentare. Për arsye moshe Gramoz Ruçi jep “dorheqjen” dhe grupi parlamentare i PS vendos ti japë kryetares së grupit parlamentar të opozitës dhe kryetares se komisionit integrimit, zonjës Rudina Hajdari postin e Gramoz Ruçit. Vakanca në Parlament do të plotësohet me zgjedhjet e reja si dyqon i rraqeve të vjetra, me opozitën jashtë-parlamentare pas marveshjes së Komisionit të Reformës Zgjedhore me Damian Gjiknurin.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BLOG, LAJME
“Mediat më bënë sikur të isha Pablo Escobar”, Raul Bravo flet për akuzat ndaj Kovacevic

Figura e Raul Bravos është rikthyer në plan të parë pasi mendohet se ai është një nga atentatorët e Darko...

Close