X

FOTO/ Kush janë çifti i biznesmenëve që u plagosën nga grabitësit në Allias, skena në sy të vajzës

Petrit dhe Afërdita Laze janë dy personat të cilët mbetën të plagosur nga grabitësit, në shtëpinë e tyre në Allias.

Prej vitit 1995 jetojnë në Tiranë. Janë me origjinë nga Skrapari dhe se prej disa kohësh jetojnë në kryeqytet ushtrojnë biznesin e tyre, pra kanë dy biznese si kompani për prodhime buke.

Personat po i nënshtrohen një ndërhyrje kirurgjikale pasi janë në gjendje të rëndë. Grabitësit kanë pasur informacion se nuk do të kishte njerëz në banesë, por u diktuan më pas nga të zotët e shtëpisë.

Policia ka marrë në pyetje vajzën e çiftit të biznesmenëve, Dejzi Laze pasi dyshohet se është dëshmitarja kryesore e ngjarjes.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Dygolësh i Ronaldos, Juventusi nuk fal ndaj Parmës dhe shkon… +4 ndaj Interit

Juventusi nuk fal në kampionat. Bardhezinjtë e Mauricio Sarrit kanë mposhtur me rezultatin 2-1, Parmën, duke thelluar diferencën në +4...

Close