X

Aeroporti i Rinasit në kaos për shkak të mjegullës, avionët enden në ajër prej 60 minutash

Prej më shumë se një ore asnjë avion nuk po ulet në pistë dhe as po niset nga aeroporti i vetëm ndërkombëtar i Shqipërisë, “Nënë Tereza”.

Shkak është bërë mjegulla e dendur, që ka përfshirë Rinasin, por edhe kryeqytetin.

Burime nga aeroporti thanë se, avionët janë të detyruar të qëndrojnë në ajër në pritje të një urdhri të dytë për shkak të kushteve të motit.

/TPZ.al/

Për detaje kliko ketu

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Policia jep detaje për plagosjen e dyfishtë në Tiranë

Një burrë dhe një grua janë plagosur nga të shtënat me armë zjarri në zonën e Alliasit në Tiranë. Ngjarja...

Close