X

Tërmet në Itali, autoritetet mbyllin shkollat. Banorët në panik


Një tërmet me magnitudë 4.1 Rihter ka goditur Italinë në orët e para të mëngjesit duke shkaktuar panik te banorët e zonës.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 19 km larg rajonit të Catanzaros, në një thellësi 2 km.

Deri tani nuk raportohen dëme nga lëkundjet sizmike, ndërkohë që autoritetet në Albi, Pentone, Magisano e Zagari kanë mbyllur shkollat.

Lëkundja e fortë e orëve të para të mëngjesit është pasuar nga disa tërmete të vegjël me magnitudë 2-3 Rihter.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
“Kemi dy ditë që endemi nëpër Shqipëri”/ Kapen 50 emigrantë irakianë dhe kurdë në Novoselë të Vlorës, mes tyre edhe fëmijë

Policia ka kapur 50 emigrantë kurdë dhe irakianë në Novoselë të Vlorës. Burime bëjnë me dije se mes emigrantëve ka...

Close