X

Instagram sjell një tjetër ndryshim për mesazhet

Rrjeti social ka konfirmuar të martën se një grup i vogël përdoruesish po teston shërbimin e mesazheve në versionin web.

Thuhet se do të jetë i njëjtë si në celular, ku përdoruesit mund të krijojnë grupe të reja ose të fillojnë chat me dikë nga mesazhet ose faqja e profilit, madje edhe të shpërndajë fotografi apo video.

Për momentin, vetëm një grup i vogël po e përdor por Instagram ka deklaruar se detaje të shumta do të dalin së shpejti për të gjithë përdoruesit.

Instagram solli mesazhet në vitin 2013 dhe është bërë tepër i famshëm që njerëzit të komunikojnë më thjeshtë.

Versioni më desktop duket se do ti pëlqejë shumë përdoruesve se kanë nisur komentet se kur do të jetë i disponueshëm për të gjithë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
Saimir Kumbaro tregon bisedën e fundit me Xhevdet Ferrin: Sa po kishte mbaruar kurën anti-kancer, “ia hodha” më tha

Regjisori Saimir Kumbaro ka folur për vdekjen e kolegut të tij, Xhevdet Ferrit. Në një lidhje telefonike në Report TV,...

Close