X

Tryeza me PS për Reformën Zgjedhore, përfaqësuesit e opozitës me 3 kërkesa: Konsesus jashtë parlamentit… miratim në Kuvend të Produktit


Siç e theksoi edhe kryedemokrati Lulzim Basha, PD dhe opozita kanë tri kërkesa për tryezën e Reformës Zgjedhore. Së pari, reforma duhet të jetë konsensuale, dhe hartimi do të bëhet në një tryezë jashtë Kuvendit, ndërsa produkti do të miratohet në Kuvend.

Tre kërkesat e përfaqësuesve të opozitës në takimin e orës 13.00 për reformën zgjedhore:

1. Miratim i reformës zgjedhore në mënyrë transparente, gjithëpërfshirëse, konsensuale mes partive politike.

2. Hartimi dhe diskutimi i reformës jashtë parlamentit në tryezën politike të partive.

3. Miratimi pa ndryshime nga komisioni dhe Parlamenti i produktit konsensual të tryezës politike.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Sulmuesi shqiptar “bombardon” portën, shënon tre gola

Futbollisti shqiptarë, Benjamin Kololli ka zhvilluar një miqësore fantastike me ekipin e Zurichut duke shënuar tre gola. Ekipi zviceran mundi...

Close