X

Dhunon barbarisht gjyqtarin, përjashtohet për një vit futbollisti

Një ndeshje e kategorisë së dytë në Maltë degjeneroi në një dhunë të paprecedentë mes lojtarëve të të dyja ekipeve.

Lojtari Antuan Kamijeri u nervozua në maksimum duke dhunuar në mënyrë skandaloze asistentin e gjyqtarit Masimo Aksisa pasi ky i fundit akordoi kartonin e dytë të verdhë për ndërhyrje të ashpër dhe për rrjedhojë u detyrua të linte fushën. Kamijeri ka shfryrë ndaj arbitrit anësor 18-vjeçar duke e goditur me grushta dhe shkelma. I gjendur në këtë situatë kaotike, arbitri ndëpreu sfidën, ndërsa futbollisti u shoqërua në komisariatin e policisë nga forcat e rendit.

Pas përfundimit të takimit ditën e djeshme, Kamijeri u përjashtua për një vit nga futbolli si dhe u gjobit me 100 euro.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, SPORT
Kaos, raportime për përdorim armësh ndaj protestuesve dhe deklarata të fuqishme. Irani në ditën e tretë të protestave

Protestuesit iranianë dolën në rrugë në ditën e tretë të demonstratave kundër qeverisë pasi ajo pranoi se rrëzoi gabimisht një...

Close