X

Si ta kuptojmë foton e presidentit me Sorosin?


Nga Erges Eskiu, pedagog logoped

Si ta kuptojmë foton e presidentit me Sorosin?

Pikë së pari, them se ky është një takim i bërë publik nga vetë presidenti.

Ka qenë zëdhënësi i tij, Tedi Blushi, ai që ka njoftuar takimin e palëve.

Pra, Presidenti nuk ka patur kompleksin e kryeministrit apo kryetarit bashkisë Tiranë, të cilet nuk i njoftojnë takimet që bëjnë me Sorosin.

Kaq mund të mjaftojë per një mendje inteligjente.

Por, duke qenë se njerezit nuk futen shumë në mendime, për të lexuar foton, për të marrë prej saj mesazhe, ndodh që disa prej tyre, qofshin edhe kundërshtarë te Rames te keqkuptohen apo te shajne e shfryjne se edhe ky eshte njelloj si Rilindja! Beri kot sikur ishte nervoz edhe shkoi e ul me ate.
Personalisht nuk e di çfare kane diskutuar te dy bashke, por nga foto lexoj se Alexi nuk ia ka dal te imponoj mendimin e tij ose me sakte Presidenti ka dhene kumtin e tij. Nga kjo foto lexoj nje Aleks te sforcuar pasi tentativa te deshtuara per te bindur presidentin e Republikes se Shqiperise te pranoje propozimin e Soros. Buzeqeshja spastike dhe duart e lidhura kryq tregojne një Aleks te sforcuar dhe te deshtuar.

Nga ana tjeter qendrimi I Presidentit te Republikes se Shqiperise ne shikim dhe duart njera mbi tjetren shprehin palekundshmeri te mendimit te tij dhe nje situate aspak normale. Pra me pak fjale presidenti i ka thene Sorosit se situata politike dhe plani juaj nuk jane aspak normale dhe zgjidhja nuk eshte ajo qe propozoni ju, por duhet te beni prapa kthehu ose do ju duhet te merrni parasysh pasojat.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BLOG, LAJME
“Tërbohet” shqiptari në Greqi, dhunon barbarisht të fejuarën në mes të rrugës, përfundon në spital

Një 38-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia e Volos i akuzuar për dhunë në familje. 38-vjecari kërcënoi dhe goditi të...

Close