X

“Shqiptari shtyn shqiptarin, për një vrasës”, ardhja e Vuçiç përplas Vetëvendosjen me policinë në Tiranë

Përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje janë përplasur me policinë para ambienteve të hotelit ku kryeministri Edi Rama ka pritur në një takim, presidentin e Kosovës Aleksandër Vuçiç dhe homologun e tij nga Maqedonia e Veriut Zoran Zaev.

Një protestuese i ka kërkuar policisë që të mos e prekë me dorë pa i treguar një mandat arresti, ndërsa tha se “Shqiptari shtyn shqiptarin, për një vrasës”.

Me fjalën ‘vrasës” ajo i referohej Vuçiç, i cili ngjalli zemërim tek shqiptarët duke mohuar masakrën e Recakut.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Vetëvendosja kundër Minishengenit, aktivistët përplasen me policinë: Jo Vuçiç!

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje në Shëipëri kanë dalë të protestojnë përballë godinës së kryeministrisë, pasi kundërshtojnë "Minishengenin Ballkanik". Me pankarta...

Close