X

Rënia e trefishtë e SPAK-ut pa filluar ende punë

Nga Ilir Demalia

Selanik e tatëpjetë, siç ka qenë do të jetë…

SPAK ra pa filluar si në aspektin e imazhit, si në aspektin ligjor, si në aspektin moral.

Fakti që në krye te SPAK zgjidhet një njeri që ka qenë hetues në kohen e komunizmit, dhe në grhamat e fundit të “Perandorisë së Djallit” që kish pasur shtate koka, pra në vitet 88-90, ky ka kryer rolin e hetuesit për agjitacion-propogande, tregon qartë se kasta komuniste e transofrmuar në sundim ekonomik kapistallik kontrollon të gjitha pushtetet.
Njeri që së pari duhej të gjykohej për krimet komuniste për shkelje dhe të ligjeve të kohês, torturen, presionin psikologjik në hetuesit shqiptare, na del si shëmbull i moralit dhe drejtësisë shqiptare.

Mjafton Arben Kraja për ti thënë SPAK, je I pamoralshëm dhe I pabesueshën pa filluar.

SPAK u dhe je pordhë në poturet e Rilndjes pa filluar.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BLOG, LAJME
Aksident i rëndë te “Rruga e Durrësit”, makina përplas për vdekje të moshuarin

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Tiranë. Një i moshuar është përplasur për vdekje nga një mjet...

Close