X

Rama: Konferenca e donatorëve mbahet në fund të Janarit, s’merrem më me Bashën (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka dalë në një video-live në rrjetet sociale, ku ka dhënë një mesazh për të gjithë ata të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit.

Rama shprehet se punimet për rindërtimin e banesave ka filluar dhe se konferenca e donatorëve do të zhvillohet në fund të muajit janar të vitit 2020, ose në fillim të muajit shkurt.

Përsa i përket mos uljes së opozitës në tryezë me mazhorancën, pas ftesave të shumta, Rama tha se nuk merret më me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Bashën.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“Përgjegjësit duhet të kapen nga koka”, shoqëria civile tubim të heshtur para Prokurorisë së Përgjithshme

Shoqëria Civile organizoi para disa çastesh një protestë të heshtur para godinës së Prokurorisë së Përgjithshme për viktimat e tërmetit....

Close