X

Media serbe “hipnotizohet” nga Rashica: Goli i tij ngjante me ata të mjeshtrave të futbollit

Megjithëse ishte i pafuqishëm të shpëtonte Verder Bremenin nga shkatërrimi 6-1 nga Bajern Mynih, goli spektakolar i Milot Rashicës është ngritur në qiell nga media serbe “Telegraf.rs”.

Në artikullin e tij, kjo media shkruan se goli i futbollistit të përfaqësueses së Kosovës ngjan me “perlat” e shënuar nga perlat e futbollit botëror.
Duke e përshkruar me detaje aksionin dhe ekzekutimin e topit, “Telegraf.rs” lartëson paraqitjen dhe klasin e Rashicës, i cili konsiderohet një nga lojtarët më premtues të futbollit europian.

‘’Goli i Rashicës kishte stilin e mjeshtrave më të të mëdhenj të futbollit duke nxjerrë një kryevepër nga repertori i ekipit të Verderit.

Rashica bëri disa lëvizje perfekte përpara goditjes finale: fillimisht ai shtyn veten drejt parakalimit të lojtarit të fundit dhe depërton në zonën e rreptësisë së ekipit bavarez në 10 metra dhe lëshon një goditje të fuqishme brenda portës që mbrohej nga Nojer.

Portieri gjerman u kap në befasi nga sulmuesi i Verderit dhe goditja ishte shumë lart për t’u ndalur’’, shkruan “Telegraf.rs”.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, SPORT
“Antishpifja”, reagon Unioni i Gazetarëve Shqiptarë: Qeveria të tërhiqet urgjentisht, nuk mund të kontrollojë mediet

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar në lidhje me ligjin e njohur publikisht si “Antishpifja”. UGSH shprehet se qeveria duhet...

Close