X

Reshje bore dhe temperatura të ulëta, parashikimi i motit për sot


Sot do të ketë reshje shiu në të gjithë vendin. Sipas IGJEUM në zonat malore reshjet do të jenë në formë dëbore. Temperatura minimale në vendet malore do të jetë zero gradë.

Parashikimi i motit sipas IGJEUM

RESHJET

(E enjte, dt. 12) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Në terrenet malore, në përgjithësi, reshjet do të jenë në formë dëbore.

TEMPERATURAT

(E enjte, dt. 12) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 9 / 14 °C

në vendet e ulëta: 6 / 13 °C

në vendet malore: 0 / 7 °C

ERA

(E enjte, dt. 12) era pritet të fryjë mesatare, ndërsa në bregdet deri e fortë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Eksplozivë dhe armë zjarri në banesë/ Arrestohen 20 persona në Danimarkë, po planifikonin sulme terroriste

Në prangat e policisë së Danimarkës kanë rënë 20 persona, gjatë një megaoperacion kundër terrorizmit. Sipas autoriteteve, ata kishin informacion...

Close