X

Pallatet e dëmtuara nga tërmeti/ Artan Shkreli gjen ‘zgjidhjen’: Banorët të pyesin në Bashki, nuk do t’i ndjekim nga pas

Zv.ministri i Infrastukturës, Artan Shkreli, i ftuar në emisionin “Opinion” ka folur lidhur me shpallje e pabanueshëm të pallateve.

Teksa fliste, Shkreli tha se letra e informacionit për banesën e tyre nuk u dërgohet çdo banori të pallatit, pasi ata mund të shkojnë të pyesin në Bashki.

“E shkohin pallatin e bllokuar? Të shkojnë të pyesin në Bashki. Letra është në Bashki, nuk do të gjëmojmë 150 banorë. Të shkojnë në Bashki banorët që të interesohen. Ne nuk do të gjëmojmë banorët! Të shkojnë të interesohen në Bashki. Pse, kur të marrin makinën me karrotrec gjen ndonjë copë letër,”-tha Shkreli.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
A do të ketë përgjegjës pas tërmetit? Artan Shkreli: Nuk di nga ta fillosh

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Artan Shkreli, është pyetur mbrëmjen e sotme, në “Opinion”, nëse do të ketë përgjegjës dhe ndjekje penale...

Close