X

FOTO/ Tërmeti nuk kursen as spitalin e Laçit, i vihet shiriti godinës


Tërmeti i fortë i 26 nëntorit nuk ka kursyer as spitalin e Laçit, ku marrin mjekim dhjetëra qytetarë.

Objekti ka pësuar dëmtime nga tërmeti dhe është shpallur i pabanueshëm. Në funksion është lënë vetëm urgjenca e këtij spitali.

Gjatë ditës së djeshme, pjesa më e madhe e personelit është transferuar në spitalin e Lezhës.

Pritet të ketë një zgjidhje të dytë për godinën.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Vrau vajzën e tij pak muaj më parë, mediat zbulojnë të shkuarën kriminale të Petrit Lekaj

Në korrik të këtij viti, një ngjarje e rëndë tronditi jo vetëm Australinë. Një shqiptar, i quajtur Petrit Lekaj, u...

Close